Každý z nás ví, že existuje i způsob obživy zvaný soukromé podnikání. A protože u nás taková činnost už dávno není žádnou novinkou, je pochopitelné, že máme my lidé aspoň hrubou představu i o tom, co takové podnikání obnáší. Víme, že soukromě podnikající lidé na vlastní pěst vytvářejí určité hodnoty, které by pak měli prodat za dostatečně velké peníze ostatním lidem a z dosahovaných zisků žít a pokračovat ve svém byznysu.
Jenže také už vesměs dobře víme, že podnikatelé nemívají jistotu, že jejich byznys bude dokonale fungovat. Jsou ohroženi nejrůznějšími potenciálními problémy, které je mohou o dostatek peněz připravit. A když pak klesnou podnikatelům jejich příjmy pod únosnou mez, jejich situaci to zkomplikuje. Dotyční nemají za co žít, nemohou ani normálně financovat to, co se v jejich podnikání financovat musí, a to může vést i k hodně trpkým koncům.
Jenže co se dá dělat? Podnikatelé sice mohou být pilní a maximálně obezřetní, aby se nedopouštěli chyb, ale ani to je nemusí uchránit pře problémy, které jim může způsobit i kdokoliv nebo cokoliv, co na nich bezprostředně nezávisí. A peníze tak vždycky mohou nakonec chybět.
A aby nechyběly, musí si je podnikatelé někdy i půjčovat. Musí se obracet na různé poskytovatele podnikatelských půjček a doufat, že jim někde svitne aspoň jiskřička naděje. Což se ale nejednou nestává v bankách, které mají přísná pravidla, podle nichž se při udělování půjček řídí. A když nepomohou banky, pomůžou snad aspoň hypotéky bez registru Nebankovní hypotéky od nebankovní společnosti. Kde se nikdo nevěnuje příliš přísnému prověřování žadatelů, kde se spokojí se zárukou splácení ve formě nemovitosti, a tak si tu kdekdo přijde na své.
Ano, u nebankovních hypoték stačí i k získání velké částky jenom docela banální zástava nemovitosti. Plus by měl být žadatel samozřejmě schopný i splácet, aby nakonec o takovou zástavu nepřišel.